wz

 Bronislav Kotiš se narodil v Praze. Vystudoval Státní konzervatoř Praha, obor hudebně dramatický.

V době svého prvního angažmá v Semaforu hostoval v Divadle ABC v Tmavomodré revue Jaroslava Ježka, ve Viole, v Divadle na Zábradlí nebo v Divadle Spirála, kde v muzikálu Jesus Stars Superstar ztvárnil roli Apoštola Petra.

Od roku 1998 je ve stálém angažmá Divadla J. K. Tyla v Plzni. Na svém kontě má několik desítek postav napříč operetou, muzikálem i činohrou. Díky skvěle ztvárněné roli Horáce Hogofoga v Limonádovém Joeovi se ocitl v širší nominaci na Cenu Thálie za rok 2007. Hostuje v Divadle Alfa v Akvabelách a Obraze, v c. k. Divadle Pluto a nejnověji v Hudebním divadle Karlín v Polské krvi. Na otevřené scéně se publiku představil již dva roky po sobě a to v Divadelním létě pod plzeňským nebem jako Pan Neděla v Donu Juanovi a jako Artěmij Filipovič Zemljanika v Revizorovi.

Bronislav Kotiš spolupracuje i s rozhlasem. Četba na pokračování z knihy F. A. Elsnera Věci z jednoho pokoje mu přinesla nominaci ve 13. ročníku ankety (Ne)viditelný herec 2008/2009.

Ve volném čase rád poslouchá vážnou hudbu nebo Stinga.

 

 

 

 

Správce webu: kontakt

Bronislav KOTIŠBronislav KOTIŠAktualityBiografieTelevizeRozhlasDivadloOstatníTiskVideoNominace, cenyFotogalerieOdkazyRelaxVzkazník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    TOPlist