wz
Bronislav KOTIŠBronislav KOTIŠAktualityBiografieTelevizeRozhlasDivadloOstatníTiskVideoNominace, cenyFotogalerieOdkazyRelaxVzkazník

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Hudební féerie Špatně placená procházka je inspirovaná osudy divadla Semafor a jeho principála Jiřího Suchého. Hra o tom, jak spolu vycházejí subrety, kolik vystoupení je herec schopen si domluvit na jeden večer, jak třeskutí baviči získávají divadla, jaká je životnost umělce, pokušení, která na ně číhají a co všechno mu může být nabídnuto k podpisu.

Nezapomenutelné hity - Pramínek vlasů, Jó to jsem ještě žil, Vyvěste fangle, Motýl, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Na hlavě mám klobouk značky sláma, Ach ta láska nebeská nebo Blázen a dítě - znáte, vzpomínáte?

Ochutnávka
ze hry...

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Mezi stovkami jmen komponistů a textařů, která se za desetiletí objevila na broadwayských plakátech, je pouze několik skutečnou zárukou kvality - jméno fenomenálního Cola Portera mezi ně pochopitelně patří. Jeho skladby se objevují v repertoáru špičkových swingových a jazzových hudebníků a muzikály, na nichž se podílel, se na jeviště po celém světě pravidelně vracejí. Kromě vynikající hudby je předností jeho děl zábavná zápletka, vtip a lehkost.

"Can-Can" (Kankán) měl na Broadwayi premiéru v roce 1953 a byl též zfilmován s Frankem Sinatrou a Shirley McLainovou v hlavních rolích. Děj se odehrává, jak ostatně napovídá i název, na konci devatenáctého století na bohémském Montmartru, kde podnikavá Pistache láká obecenstvo do podniku Bal du Paradise na nový nemravný tanec, zapisuje do svého seznamu další a další policisty, jež je třeba soustavně korumpovat. Kromě toho se pochopitelně zamiluje - jenže co čert nechtěl - do soudce, jehož mravní zásady nelze (samozřejmě pouze prozatím) narušit.

foto: archiv Divadla PLUTO

Děkuji za laskavý souhlas J. Kikinčukové

Příběh o válce a lásce v dávné Itálii.

Je noc. A zatímco po nebi se zvolna, neznatelně sunou souhvězdí, tam uvnitř se odehrává velká bitva. Ti dva muži mají své důvody - svou čest, svou pýchu, svoje odvěké nepřátelství, barvy svých uniforem a pod kavalci svoje důležité tajemství - jeden tunel, druhý provazový žebřík. A každý z nich svou vlastní naději - že právě on je vítězem a že jednoho dne předá svého zajatce. Že bude povýšen. Povýšen jako důstojník, povýšen jako šlechtic. To jsou v té bitvě jejich zbraně.

Správce webu: kontakt

Ochutnávka
ze hry...

Špatně placená procházka

 

 

Hudební aranžmá:

František Štěrbák

Autoři:

V. Morávek, J. Suchý, J. Šlitr

Režie:

Radek Balaš

Choreografie:

Radek Balaš

Premiéra:

2. října 2004

Derniéra:

30. října 2005

Prkna:

DJKT, Komorní divadlo, Plzeň

Role:

Tvéfisto, Vláďa

Kankán

 

 

Hudba:

Cole  Porter

Libreto:

Abe  Burrows

Režie:

Roman Meluzín

Choreografie:

Qaša

Premiéra:

16. dubna 2005

Derniéra:

16. prosince 2006

Prkna:

DJKT, Komorní divadlo, Plzeň

Role:

Aristide Forestier, soudce

Dva muži v šachu

 

 

Autor:

Miroslav Horníček

Úprava:

Jindřiška Kikinčuková

Autor písniček:

Josef Gruber

Premiéra:

12/1994, B. K. „naskočil“ do role v roce 2005

Prkna:

c. k. Divadlo PLUTO, Plzeň

Role:

Giacomo de la Torre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    TOPlist