wz
Bronislav KOTIŠBronislav KOTIŠAktualityBiografieTelevizeRozhlasDivadloOstatníTiskVideoNominace, cenyFotogalerieOdkazyRelaxVzkazník

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Pohled na současnou generaci třicátníků. Tři kamarády z vysoké školy pojí tajný koníček - scházejí se v kryté nádrži a „tančí“ ve vodě. Jejich cesty se po škole vzdálily. Kajetán přes počáteční zábrany přijal v televizi moderování amatérské soutěže a stal se opravdovou celebritou. Pavel na univerzitě zůstal dál jako učitel a dál zarputile bojuje proti konzumu. Oba přátele však zaskočí Filip. Rozhodne se zůstat v nádrži navždy a vrátit se tak do vodního praživlu. Věci se dávají do pohybu - Pavla opustí žena, Kajetán pod dojmem ztráty přítele vyvolá rvačku v televizním studiu. Jejich jistoty se během několika vteřin rozsypou na prach. Hra je i přes množství gagů a humorných situací prostoupena generační nostalgií a místy až mrazivým surreálnem.

Ochutnávka
ze hry...

Slavný filmový muzikál Zpívání v dešti z roku 1952 se od svého prvního jevištního uvedení v osmdesátých letech více než úspěšně zařadil mezi muzikálovou klasiku v kolonce „velký muzikál pro celou rodinu“. Není divu – nabízí výjimečně dobře vystavěný příběh s unikátně nosnou zápletkou o tom, jak se němý film učil mluvit, ba i zpívat. Autoři roztomile popisují zákulisí natáčení filmu Šermující (posléze Zpívající) kavalír s detailní znalostí všech jeho stránek – filmových hvězd, sympatických sboristek, producentů atd. Titulní píseň Singin‘ in the Rain a song You Are My Lucky Star patří ke swingovým standardům.

Správce webu: kontakt

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Ochutnávka
ze hry...

Akvabely

 

 

Autor:

David Drábek

Režie:

Vilém Dubnička

Premiéra:

10. ledna 2006

Prkna:

DJKT, Klub Komorního divadla, Plzeň

Role:

Pavel

Zpívání v dešti

 

 

Hudba:

Nacio Herb  Brown a Arthur  Freed

Libreto:

Adolph  Green a Betty  Comden

Režie:

Roman Meluzín

Choreografie:

Jiří Pokorný

Premiéra:

4. března 2006

Derniéra:

2010

Prkna:

DJKT, Velké divadlo, Plzeň

Role:

Don Lockwood

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    TOPlist