wz
Bronislav KOTIŠBronislav KOTIŠAktualityBiografieTelevizeRozhlasDivadloOstatníTiskVideoNominace, cenyFotogalerieOdkazyRelaxVzkazník

Správce webu: kontakt

 

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Znáte babiččin šlágr Tvé oči jsou modré jako chrpy? A nebo Já mám devět kanárů? Tak to byly populární popěvky z hudební komedie Uličnice skladatele Járy Beneše. Jeho lidové operety patřily k nejspolehlivějším kasovním trhákům hudebních divadel 30. let a bavily stejně úspěšně i diváky na filmovém plátně. Společně s dvorní čtveřicí libretistů Tobis - Špilar -Mírovský - Rohan vytvořili poznávací značku „firmy", která byla zárukou jednoduchých, naivních příběhů, které nabízely humor, obyčejné hrdiny a sentimentálně dojemné zápletky.

Když se Bessie, dcera majitele továrny na tenisové rakety, zamiluje do tenisového šampióna Freda Kerryho, hrozí malý společenský skandál. Bessie má být totiž zasnoubena s hrabětem Morretim. Ještě že jsou po ruce komorníci a tajemníci. Než se to dozví papá Webster, je třeba všechny připravit na pořádný happy end.

Ochutnávka
ze hry...

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Příběh marnotratné Miss Mary Lloyd a jejího spolku výstředních milionářek nás zavádí do mondénních klubů v Budapešti i do zchudlé Sylvarie. Právě tam žije princ Sándor Boris, který se snaží udržet jemu svěřené království na pokraji bankrotu, zatímco si místní král užívá hazardních hrátek v kasinech Monte Carla. Aby měli obyvatelé Sylvarie lepší náladu a vesele platili daně, je dobré zapomenout na starosti a slavit - nejlépe královskou svatbu. Zní to jako námět na filmovou romanci s nezapomenutelnými hrdiny? Jistě, však také jistý hollywoodský producent pátrá po představitelích hlavních rolí.

Operetní melodie v překvapivé kombinaci s jazzovými a muzikálovými prvky jsou důkazem nevyčerpatelného daru skladatele Emmericha Kálmána. Vévodkyně z Chicaga se vrátila na domácí jeviště po osmdesáti letech od české premiéry v nové úpravě a s texty Michaela Prostějovského.

Ochutnávka
ze hry...

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Řek Zorba - dílo, které je známé především z oscarového filmu s legendárním Anthonym Quinnem, má také svoji muzikálovou podobu. Jejími autory jsou John Kander a Fred Ebb, jinak úspěšní tvůrci muzikálů Cabaret a Chicago, které dobře známe i z našeho repertoáru.

Nejslavnější román řeckého spisovatele Nikose Kazantzakise vznikl jako oslava člověka. Zorba, jako prostý venkovan, dokáže žít s přírodou, ale zároveň dokáže hledat odpovědi na otázky po smyslu života, smrti i složitosti lidských vztahů.

V jedné z tradičních vesnic hledají hrdinové Niko a Zorba své štěstí. Chtějí milovat, bít se o vlastní místo pod sluncem. Smutky i nešťastné lásky a smrt přijímají s nevyčerpatelnou energií, vitalitou, písněmi a tancem. Příběh, z něhož kromě sluncem rozpálené Kréty sálá teplo lidského bytí, lásky a vzájemné tolerance.

Mejdan manželek šílených, aneb manželství je kabaret...komedie o manželských nevztazích.

Pozor, pozor!

 

Na březnové nástupiště právě

přijíždí vlak směr Pluto

 a je plný šílených manželek!

Uličnice

 

 

Hudba:

Jára Beneš

Napsali:

Tobis - Špilar - Mírovský - Rohan

Nová úprava:

Vladimír Rohan

Režie:

Martin Pacek

Choreografie:

Martin Pacek

Premiéra:

27. září 2008

Derniéra:

12. června 2010

Prkna:

DJKT, Komorní divadlo, Plzeň

Role:

Andy Doodle

Vévodkyně z Chicaga

 

 

Hudba:

Emmerich  Kálmán

Libreto:

Julius  Brammer a Alfred  Grünwald

Režie:

Roman Meluzín

Choreografie:

Pavel Strouhal

Premiéra:

28. února 2009

Prkna:

DJKT, Velké divadlo, Plzeň

Role:

Mister Bondy

Řek Zorba

 

 

Hudba:

John Kander

Autor předlohy:

Nikos Kazantzakis

Libreto:

Joseph Stein a Fred Ebb

Režie:

Petr Novotný

Choreografie:

Petra Parvoničová

Premiéra:

6. prosince 2008

Derniéra:

3. června 2010

Prkna:

DJKT, Komorní divadlo, Plzeň

Role:

Kostelník, Francouzský admirál

Mejdan manželek šílených aneb...

 

 

Hudební aranžmá šlágrů:

Jiří Bláha

Texty písní:

Jindřiška Kikinčuková, Oldřich Dudek

Režijní dohled:

Pavel Kikinčuk

Premiéra:

18. března 2009

Prkna:

c. k. Divadlo PLUTO, Plzeň

Role:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    TOPlist