wz
Bronislav KOTIŠBronislav KOTIŠAktualityBiografieTelevizeRozhlasDivadloOstatníTiskVideoNominace, cenyFotogalerieOdkazyRelaxVzkazník

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Tři přátelé se ocitnou na pokraji definitivního rozchodu. Za vše může obraz, mistrovské dílo, který si pořídí jeden z nich. Jde údajně o vrchol moderního umění. Jenže někdo v tom umění nevidí. Někdo je přesvědčen, že bílá čára na bílém pozadí je jen podvodem, díky němuž lze vytáhnout z rádoby znalců umění spoustu peněz. A tak dlouholetí kamarádi musejí hledat odpověď na otázku, zda je pro přátelství důležitější, aby vám přítel říkal pravdu, nebo aby s vámi souhlasil...

Správce webu: kontakt

Ochutnávka
ze hry...

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Pohled na současnou generaci třicátníků. Tři kamarády z vysoké školy pojí tajný koníček - scházejí se v kryté nádrži a „tančí“ ve vodě. Jejich cesty se po škole vzdálily. Kajetán přes počáteční zábrany přijal v televizi moderování amatérské soutěže a stal se opravdovou celebritou. Pavel na univerzitě zůstal dál jako učitel a dál zarputile bojuje proti konzumu. Oba přátele však zaskočí Filip. Rozhodne se zůstat v nádrži navždy a vrátit se tak do vodního praživlu. Věci se dávají do pohybu - Pavla opustí žena, Kajetán pod dojmem ztráty přítele vyvolá rvačku v televizním studiu. Jejich jistoty se během několika vteřin rozsypou na prach. Hra je i přes množství gagů a humorných situací prostoupena generační nostalgií a místy až mrazivým surreálnem.

...přály vám?Co sudičky...

foto: Hudební divadlo Karlín

Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu.

Polská krev prošla od své veleúspěšné premiéry v roce 1913 ve Vídni celou řadou úprav. Abychom byli co nejvěrnější originální verzi, objednali jsme si od agentury Doblinger ve Vídni (původní nakladatelé) originál libreta i klavírního výtahu, ze kterého jsme pro naše nové uvedení vycházeli.

Populární ´hity´ této operety znají nejen milovníci operety, ale i široká veřejnost. „Diplomat“, „Jste kavalír, to vím“, „Blondýnky něžné“ a všechny krásné písně této vtipné operety si budete můžete vychutnat na scéně Hudebního divadla Karlín.

Ochutnávka
ze hry...

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Hudební komedie o tom, že být majitelem bytu, vhodného pro zálety nadřízených, nemusí znamenat jen oslnivou kariéru, patří k jedněm z nejúspěšnějších broadwayských komedií šedesátých let.

Hlavním hrdinou vtipného příběhu je Chuck Bellock, který je jedním z mnoha tisíců zaměstnanců pojišťovny „Zajištěný život“. Jako každý mladý úředníček, i on touží po postupu a kariéře. A tak se snaží ulehčit milostné pletky svým nadřízeným - hlavně panu Sheldrakeovi. Chuck, samozřejmě tajně, miluje roztomilou slečnu ze zaměstnanecké jídelny a sní o tom, že jednoho dne si ho už konečně jeho vyvolená všimne.

Dramatik Neil Simon nemohl dát svému libretu pohyblivost filmové kamery, ale přesto se na jevišti odehrává mnohé z toho, co si hlavní hrdina představuje, všechno to, o čem jenom sní.

 

Ochutnávku
ze hry...

nám asi někdo zbaštil.

 

Nový muzikál láskyplně vykrádající legendární film Monty Python a Svatý Grál. V historickém výletu do středověké Anglie uvidíte skvostně iritující parodii Artušovské legendy, k tomu houfy nádherných tanečnic, o kravách nemluvě, mraky vraždících zajíců a Francouzů...

Na motivy příběhu z pera britské komediální skupiny Monty Python vznikl muzikálový hit, který pro divadlo zadaptoval jeden z jejích bývalých členům Eric Idle. Za ohromujícího ohlasu jej v roce 2005 uvedli společně s Johnem Du Prezem premiérově na Broadwayi. Newyorská produkce režírovaná Mikem Nicholsem získala neuvěřitelných 14 nominací a 3 ceny Tony, včetně ocenění nejlepší muzikál roku 2005. Tenhle báječný komediální hit vás bude bavit ještě dlouho potom, co spadne poslední opona představení.

 

Řekli o muzikálu:

„Nejlepší muzikál od Smrti obchodního cestujícího“ (New York Tribune)
„Konkurenci to rozhodně neohrozí“ (The New Yorker)
„Urážející“ (The Economist)
„Ty brďo!“ (Pouliční žebrák na rohu Západní 44-té ulice a 8-mé Avenue)

 

Ochutnávka
ze hry...

bude doplněna.

foto: DJKT, Pavel Křivánek

Obraz

 

 

Autor:

Yasmina Reza

Režie, scéna:

Vilém Dubnička

Obnovená premiéra:

12. října 2009

Prkna:

Klub Divadla Alfa, Plzeň

Role:

Boris

Akvabely

 

 

Autor:

David Drábek

Režie:

Vilém Dubnička

Premiéra:

26. října 2009

Prkna:

Divadlo Alfa, Plzeň

Role:

Pavel

Polská krev

 

 

Hudba:

Oskar Nedbal

Autor předlohy:

Alexandr Sergejevič Puškin

Libreto:

Leo Stein

Režie:

Antonín Procházka

Choreografie:

György Gesler

Premiéra:

17. září 2009

Prkna:

Hudební divadlo Karlín, Praha

Role:

Bronio Popiel

SLIBY - CHYBY

 

 

Hudba:

Burt Bacharach

Autor předlohy:

Neil Simon

Libreto:

B. Wilder, I. A. L. Diamond, H. David

Režie:

Martin Pacek

Choreografie:

Martin Pacek

Premiéra:

26. září 2009

Prkna:

DJKT, Komorní divadlo, Plzeň

Role:

J. D. Sheldrake, ředitel

Monty Python‘s SPAMALOT

 

 

Hudba:

John Du Prez a Eric Idle

Libreto:

Eric Idle

Režie:

Roman Meluzín

Choreografie:

Pavel Strouhal

Premiéra:

6. března 2010

Prkna:

DJKT, Velké divadlo, Plzeň

Role:

Sir Bedevere

Matka Dennise Galahada

Concord

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    TOPlist